Rekonstrukce kostela sv. Juraja

Průběh rekonstrukce kostela sv. Juraja v Kostoľanech pod Tribečom, Slovensko

Od září 2009 do konce roku 2010 spolupracovali členové občanského sdružení Hilbertinum na přípravě a zajištění průběhu architektonické soutěže na rekonstrukci a revitalizaci interiéru národní kulturní památky, kostela sv. Juraja v Kostoľanech pod Tribečom. Odborná porota stanovila vítězem ateliér BKPŠ, spol. s r. o., z Bratislavy.

V do konce roku 2010 byl projekt první etapy dokončen do fáze prováděcí dokumentace a zároveň proběhly první velké bourací práce v interiéru, které odstranily nevhodná betonová křídla kruchty. Současně se zpracováním projektu byl dokončen revizní archeologický výzkum, na kterém se slovenskými archeology spolupracovala Mgr. Jana Maříková-Kubková, členka sdružení. Výsledky výzkumu přinesly několik velmi významných nových poznatků, z nichž je asi nejdůležitější nález několika kůlových jam uvnitř předrománské části kostela, které dokládají přítomnost starší dřevěné fáze kostela.

Začátkem roku 2011 byla dokončena podlaha nejstarší části kostela a románské emporové přístavby. Podlaha je první částí nově navrženého systému pro lepší odvětrání kostela pro účinnější ochranu nástěnných maleb před devastací vzdušnou vlhkostí, byla proto navržena ze dvou vrstev s větracími kanály kolem stěn. Na závěr byla položena nová nášlapná vrstva. Členové sdružení přijali v létě 2011 pozvání zástupce vyhlašovatele architektonické soutěže, Mgr. Igora Písečného, správce Farnosti v Ladicích, aby se seznámili s prováděcím projektem v sídle vítězného ateliéru BKPŠ v Bratislavě a také aby se přijeli podívat na postup rekonstrukčních prací přímo v kostele sv. Juraja, kde již byla dokončena podlaha včetně nášlapné vrstvy.

124 komentářů u „Rekonstrukce kostela sv. Juraja“

 1. Pingback: tamoxifen urologie
 2. Pingback: valtrex shopping
 3. Pingback: lisinopril ascites
 4. Pingback: lasix flashback
 5. Pingback: .50 semaglutide
 6. Pingback: amoxicillin std
 7. Pingback: augmentin coupon
 8. Pingback: flexeril reviews
 9. Pingback: cozaar recall
 10. Pingback: bupropion goodrx
 11. Pingback: baclofen uses
 12. Pingback: robaxin wikipedia
 13. Pingback: protonix 20 mg
 14. Pingback: actos ecologicos
 15. Pingback: remeron and ambien
 16. Pingback: stromectol price
 17. Pingback: tizanidine tab 4mg
 18. Pingback: combat tamsulosin
 19. Pingback: synthroid alopecia
 20. Pingback: Mobic
 21. Pingback: liquid vardenafil
 22. Pingback: ivermectin uk
 23. Pingback: generic stromectol
 24. Pingback: amoxil for uti

Komentáře nejsou povoleny.